owoce i warzywa

Najlepszej jakości

O firmie

King Fruit Sp. z o.o. powstała we wrześniu 2009 r. w związku z inicjatywą spółdzielczą 8 sadowników. Udziałowcami spółki jest 99 członków, którzy posiadają gospodarstwa sadownicze w rejonie Białej Rawskiej, Grójca, Sadkowic i Radomia. Areał upraw sadowniczych członków Grupy to ponad 1000 ha. Dzięki wyjątkowej dbałości o warunki uprawy (IPO, GLOBAL GAP w przyszłości BRC), permanentnej polityki inwestycyjnej i profesjonalnej ochrony przed chorobami i szkodnikami, Grupa uzyskuje owoce i warzywa najwyższej jakości.

King Fruit dysponuje nowoczesnym zapleczem przechowalniczym w postaci komór chłodniczych w kategorii ULO o łącznej pojemności 26 000 ton, które gwarantują dostęp do wysokiej jakości owoców i warzyw przez cały rok. Dodatkowo Grupa posiada komorę szybkiego schładzania, dzięki której uzyskuje się pożądaną temperaturę owoców przygotowanych do transportu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Grupa zorganizowała dwa systemy sortująco-pakujące, które zlokalizowane są w miejscowości Stanisławów i Chodnów. System sortująco-pakujący naszej firmy umożliwia zapakowanie owoców wyprodukowanych przez członków w opakowania technologicznie zróżnicowane. Pierwszy system sortująco-pakujący firmy „AWETA” zakupiliśmy w 2010 r. Posiada innowacyjne rozwiązania w zakresie rozładunku wodnego, sortowania owoców według koloru, rozmiaru, wagi i jakości. Zaletą systemu jest wodny rozładunek oraz wydajność na poziomie 10 ton/godzinę. 2013 rok wzbogacił Grupę o innowacyjny drugi system sortująco-pakujący, zbudowany z sekcji presortingu oraz linii do pakowania. System zakupiliśmy od firmy SORTER, która zaprojektowała LINIĘ w oparciu o zasadę najwyższej jakości wysortowania i zapakowania produktu. Drugi system produkcyjny osiąga wydajność na poziomie 25 ton/godzinę. Wspólne działanie dwóch systemów umożliwia przygotowanie dużych partii towarów z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Dodatkowo Grupa posiada maszynę sortująco-pakującą do czereśni, wiśni i śliwek.

Grupa jest w stanie przesortować, zapakować i dostarczyć w każde miejsce Europy, Azji i Afryki owoce i warzywa wyprodukowane przez naszych producentów. Krótki okres dostawy w warunkach niepogarszających jakości zewnętrznej i wewnętrznej owoców i warzyw Grupa uzyskała dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowniczej oraz najnowocześniejszej flocie transportowej w postaci 10 samochodów ciężarowych z naczepami chłodniczymi.

W dalszym ciągu chcemy promować markę KING FRUIT wdrażając kolejne certyfikaty HACCP i IFS, doskonaląc proces produkcyjny oraz uczestnicząc w międzynarodowych targach żywności.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą oraz zachęcamy do współpracy.

Godziny otwarcia

pon. pt. 8:00 -17:00

Adres:

King Fruit sp. z o.o.

Stanisławów 15

96-230 Biała Rawska

Telefon:

tel: (46) 811 20 55 /56

fax: (46) 811 20 57

Telefon:

Emilia Cherubińska
+48 500 333 258

REGON / NIP

Regon: 141973816

NIP: 797-201-44-18